Infolinia:
pn - pt 8-17, sob 8-14

Elementy rozrządu dostępne w carsystem24.pl

Elementy rozrządu, które kupisz w carsystem24.pl

Jak działa układ rozrządu ?

Układ rozrządu służy do sterowania zaworów silnika kontrolując ilość dostarczanego paliwa oraz spalin powstających w trakcie jego pracy. W zależności od rodzaju silnika wyróżniamy układy rozrządu składające się z pasku lub łańcucha rozrządu, w których odpowiedni ruch zapewniony jest za pomocą rolek prowadzących/ ślizgów oraz napinaczy. Częstym elementem napędzanym przez układ rozrządu jest pompa wody i pompa wtryskowa.

Jakie są typowe usterki układu rozrządu ?

Układ rozrządu jest elementem wymagającym regularnej wymianie ze względu na stopniowe zużywanie się elementów ruchomych przez działanie dużych sił. Uszkodzenie któregokolwiek z nich może spowodować kolizję tłoka z cylindrami skutkując rozległymi uszkodzeniami całego silnika. Dodatkowo znajdująca się w układzie rozrządu pompa wody i pompa wtryskowa może ulec rozszczelnieniu powodując różnego rodzaju wycieki. 

Jakie są typowe elementy układu rozrządu ?

-PASEK ROZRZĄDU
-ROLKI PROWADZĄCE, NAPINAJĄCE
-NAPINACZE
-ŁAŃCUCHY ROZRZĄDU
-ŚLIZGI, NAPINACZE ŁAŃCUCHA
-POMPA WODY POMPA WTRYSKOWA
-KOŁA WAŁKA ROZRZĄDU KOŁA ZMIENNYCH FAZ ROZRZĄDU
-KOŁA WAŁU KORBOWEGO
-WAŁEK ROZRZĄDU
-WAŁ KORBOWY
-ZAWÓR SSĄCY ZAWÓR WYDECHOWY 

Jakich producentów mamy w swojej ofercie?

W ofercie sklepu Carsystem posiadamy wysoki wybór zarówno całych zestawów rozrządu jak i pojedynczych elementów takich jak paski rozrządu rolki prowadzące napinające oraz pompy wody. Ze względu na fakt iż awaria rozrządu może spowodować kosztowną naprawę całego silnika posiadamy części wyłącznie sprawdzonych producentów takich jak:

-SKF
-INA
-GATES
-FEBI
-SWAG


ILE KOSZTUJE I TRWA WYMIANA INSPEKCJA UKŁADU SPRZĘGŁA?

Koszt wymiany i diagnozy układu rozrządu wyceniany jest indywidualnie w zależności od typu silnika oraz rodzaju naprawy. Cena różni się w zależności od auta, ale też lokalizacji warsztatu. Aktualną cenę naprawy sprzęgła w warsztacie Carsystemu poznasz, kontaktując się z nami, pod numerem 781551555.