Infolinia:
pn - pt 8-17, sob 8-14

Elektryka samochodowa

Elektryka samochodowa

Elektryka samochodowa

O współczesnych samochodach zwykło się mawiać, iż są naszpikowane elektryką i elektroniką samochodową, która w znaczący sposób ułatwia korzystanie z samochodu. Zasadniczo nie możemy mówić o bezpiecznej i komfortowej eksploatacji samochodu jeśli w naszym samochodzie instalacja elektryczna jest niesprawna.

Elektryka samochodowa to takie układy jak układ bezpieczeństwa do którego możemy zaliczyć sygnalizację, czy tez sterowanie, oraz układ tzw. komfortu jazdy, czyli wszytkie inne usprawnienia np. elektryczne szyby, czy lusterka. Awarii, ustrek układudu elektrycznego nie można lekceważyć.

O tym, że w samochodzie może popsuć się prawie wszytko, wie wielu kierowców oraz mechaników. Jednak do najczęstszych usterek układu elektrycznego można zaliczyć problemy z następującymi podzespołami:  

   

Alternator – najczęsciej przyczyny złej pracy  należy szukać w zużciu szczotek lub łożysk, lub też uszkodzeniu regulatora napięcia.

Akumulator – często problemy wynikają z zanieczyszczenia lub skorodowania zacisków, lub też z niskiego poziomu elektrolitu. 

Rozrusznik – problemy z tym elementem to zazwyczaj uszkodzony wyłącznik elektromagnetyczny, uszkodzony zębnik ze sprzęgłem, albo poprostu zużyte szczotki lub łożyska.

Reflektory i kierunkowskazy – to oczywiście przepalone żarówki lub bezpieczniki, albo nieco gorsze uszkodzone przekaźniki lub przerwy w obwodach elektrycznych.

Na te i inne nie wyminione w tekście bolączki z układem elektrycznym, przygotowalismy w sklepie carsytem24.pl szeroką ofertę elektrycznych częsci zamiennych, o których szerzej na poszczególnych kartach skatalogowania. Jeśli potrzebują Państwo fachowej porady lub innych informacji nt. oferowanych przez nas produktów zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 41 247 90 91 nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji w godzinach od 8 do 17, a w soboty od 8 do 14.